По чуткам, Apple вирішила позначати свої операційні системи за роками (наприклад, macOS 2026), і мені навіть важко описати, наскільки мене порадувала ця інформація. Згадувати, де там була Sonoma, Sequoia чи Monterey, було вже практично неможливо, а тим більше пам’ятати, які в них були номери версій. Правда, те, що давно в голові відкарбувалося: 10.0 — Cheetah, 10.1 — Puma, 10.2 — Jaguar, 10.3 – Panther і тд, все-таки ще тримається, а ось вся ця каліфорнійська географія в голову вже не влазить. Конкретно у iOS/iPadOS така проблема була менш нагальною, але є і інші аргументи, чому це хороша ідея.
Коротше кажучи, думаю, що це правильний крок. Всім користувачам зразу зрозуміло, яка версія новіша. Такий одночасний перехід всього різноманіття систем — macOS, iOS, watchOS, iPadOS, VisionOS, tvOS, які зараз мають різні номери — дозволить Apple нарешті вирівняти нумерацію між різними системами, що підкреслить єдність функціональності між ними.
З точки зору бізнесу, така нумерація також модна і сучасна, наголошує про регулярні оновлення, як сервіс. Думаю, це може бути додатковим аргументом Apple і їх рухом в сторону корпоративного бізнесу останнім часом.
Але, я, думаючи як представник розробника програмного забезпечення, вважаю, що “нормальна” версійність теж нікуди не дінеться. Ці приклади про iOS/macOS 26 якраз як ті кошачі чи географічні назви — термін для маркетингу. Маркетинговий термін теж ніхто не дозволить мордувати версійністю, бо iOS 26.3.5 виглядає не дуже. Тому питання скоріше в тому, чи підштовхне Apple і внутрішні номери версій до маркетингових (iOS 26 (26.2.1)), чи залишить технічну нумерацію на тому ж рівні, що є зараз (macOS 26 (16.0)).
Discover more from alexmak.net
Subscribe to get the latest posts sent to your email.