Як ви пам’ятаєте, я колекціоную старі Маки. Не знаю, чи це моє дорослішання, чи то Apple нічого цікавого останнім часом не випускає, але я знаходжу старі комп’ютери набагато привабливішими, аніж усе, що зараз робить Apple.
Приблизно рік тому я безкоштовно отримав цілу «купу» старих PowerMac G4, і, як це часто буває зі старими комп’ютерами, на їхніх дисках можна знайти щось цікаве (іноді трапляється й таке, що поспішаєш відформатувати жорсткий диск якнайшвидше). Конкретно на диску одного з Маків цієї групи я виявив величезну колекцію вінтажних рекламних постерів першої половини XX століття.
Сотні високоякісних файлів (деякі по 300–500 МБ кожен) реклами фізичних товарів — шоколаду, алкоголю, молока, велосипедів; вражень — лижних курортів, круїзів, екзотичних країн; анонсів різних подій — цирків, змагань тощо. Хто і чому їх збирав (чи придбав?) — мені, звісно, невідомо, як і те, що там із правами на цей контент. Постери здебільшого європейські, хоча часто рекламують товари з різних кінців світу — Азії, Африки, Південної Америки. Одразу хочу попередити, що не всі постери відповідають сучасним рамкам політкоректності. Десь можуть використовуватися етнічні стереотипи, десь може бути оголеність тощо. Але загалом це надзвичайно цікава колекція, якою я вирішив поділитися.
Ховати цей скарб від інших людей у мене немає сил, тому я придумав і реалізував одну цікаву штуку. Я почав з організації колекції: розібрав усі файли, повернув у правильну орієнтацію ті, що були розташовані неправильно, знайшов і видалив усі дублікати, після чого завантажив усі файли в блог. Потім за допомогою інтернету й ChatGPT я написав модуль для WordPress, який щодня братиме одну випадково вибрану ілюстрацію й публікуватиме її у вигляді посту в блозі. Що там не буде працювати в процесі — я ще тільки з’ясую пізніше: стільки всього може піти не так. Перший пробний пост ви могли помітити тут. подіваюся, що так не буде:
Як бачите на скріншоті на початку поста, у мене ще залишилося 545 ілюстрацій, тож їх вистачить на найближчі півтора року. Пости публікуватимуться в ті соціальні мережі, які відкриті для інтеграції з WordPress (у випадку Facebook він дозволяє автоматично публікувати пости лише на сторінку, але не в індивідуальний профіль). З усіх сучасних соціальних медіа я особисто надаю перевагу Bluesky, а в фашистський розсадник Хуіттер не ходжу і вам не раджу.
Коротше кажучи, постери кожного дня!
Discover more from alexmak.net
Subscribe to get the latest posts sent to your email.